• AMERIKAN DOLARI
  6,7368
  % 1,81
 • € EURO
  7,3003
  % 1,07
 • £ POUND
  8,2747
  % 0,35
 • ALTIN (TL/GR)
  350,36
  % 2,09
 • ALTIN (ONS)
  1.619,06
  % 0,44
 • BITCOIN
  45206
  % 1,08
 • ETHEREUM
  947.91
  % 1,21
 • BIST 100
  89.552,61
  % 0,05

40 Bin TL İle Yapılabilecek İş Fikirleri

40 Bin TL İle Yapılabilecek İş Fikirleri

Günümüzde iş modelleri, markalar, yazılım ve web geliştirmeleri yaygınlaşmakta. Tüm bu iş dünyası çarkında bir dişli de biz olabilmek istiyoruz ve bugüne kadar biriktirdiğimiz birikimler ile bu çarka dahil olmaya kararlıyız. Herkes yatırdığı parayı bir an önce çıkartabileceği, yeni yatırımlar kovalayabileceği ve sürekliliği olan bir iş modeline sahip olmak istiyor. Ancak bilinen bir yanlış var ki ne kadar çok para yatırırsak o kadar çok kazanırız düşüncesi. Yeni global gelişmeler ile birlikte özellikle de yazılımın, web hizmetlerinin ve sosyal medyanın etkisi bu kadar büyükken hemen hemen her sektörde bunlardan beslenmek mümkündür. Peki 40 bin TL gibi kısıtlı bir bütçemiz ile neler yapabiliriz, ne yatırımı yapmamız doğru ve kazançlı olacaktır?

40 Bin TL Bütçe İle Açılacak İş Yerleri

Çiğ Köfte Bayiliği

Son 10 yılın en moda iş modellerinden biri kuşkusuz çiğköfte bayiliği almak, hemen hemen her marka yeni şube açılışı için girişimcilerine kapıları açmış durumda, 5 Bin ile 30 Bin arasında değişen bayilik ücretleri ile nerdeyse çok düşük bir emek karşılığında bir çiğ köfteci açabilir ve satışlar yapabilirsiniz.

AVM Standı Kiralama

Hali hazırda bir iş modeliniz var ve satış yapıyorsunuz. Özellikle de hediye, rast food, şekerleme gibi ürünler pazarlıyorsanız AVM’ler sizin için harika bir vitrin olabilir. Hediyelik eşyalar, tşörtler, baskı ürünleri, popcorn, bardakta mısır, meşrubat veya doğal içeçek satış noktaları hemen hemen her AVM içerisinde bulunmaktadır. Bu hem ideal bir seçim olacak hem de işlerinizi hareketlendirmeye yetecektir. Kiralama ücretleri şehir ve AVM’lere göre değişkenlik göstermektedir.

Halı Yıkamacı

Yine son zamanlarda popüler olan bu sektörde özellikle de makinaların geliştirilmesi için insan gücü en aza indirildi ve çok daha iyi sonuçlar da alınmaya başlandı. Yalnızca bir kaç makina satın alımı ile rahatlıkla bir iş yeri açabilir ve piyasa fiyatlarına göre etiket fiyatlar oluşturabilirsiniz. Hem açılış maliyetleri, hem makina ücretleri hem işçi giderleri hem de reklam giderleri düşük olan bu sektöre siz de 40 Bin TL gibi bir ücretle rahatlıkla giriş yapabilirsiniz.

Cep Telefonu ve Aksesuar Satışı

Özellikle de yeni akıllı telefonların çeşitliliği ile hem aksesuar hem de cep telefonu satışı artmaya devam ediyor. Onlarca markanın bayiliğini alabilir, teknik servisi olabilir, sadece satış noktası olabilir veya hiçbir bayilik almadan yalnızca piyasan isteğinize ve hitap ettiğiniz kesime göre seçimler yapabilirsiniz. Teknolojik bilgi birikimin gerekebildiği bu alanda özellikle de ikinci el telefon alım satımı ile kâr elde edebilirsiniz. Aksesuarları ise bazı firmalar yurtiçi firmalar ile anlaşma sağlarken bazı iş yerleri Çin ve Amerika ülkelerinden satıcılar ile iletişim kurarak farklı, yeni trend ürünler satabilmektedir.

20 Bin TL ile Yapılabilecek İş Fikirleri

20 bin TL İle Hangi İşler Yapılabilir? Ekonomik piyasa çeşitliliği ve ailelerin geçim şartlarının giderek zorlaşması, hane halkı tercihleri ve temel tüketim odaklarının değişmesi; gönüllü harcamalar grafiğini bir hayli düşürmüş, artık diğer cazip üründen vazgeçerek sadece geçinip yaşamını sürdürme dönemi baş göstermiştir. Pahallılık ve hayat standardının bir diğerine göre yükselip alçaldığı sosyal politikalar ve maliye

İlgili İçerik