• AMERIKAN DOLARI
  6,7368
  % 1,81
 • € EURO
  7,3003
  % 1,07
 • £ POUND
  8,2747
  % 0,35
 • ALTIN (TL/GR)
  350,19
  % 2,06
 • ALTIN (ONS)
  1.617,37
  % 0,34
 • BITCOIN
  45477
  % -1,23
 • ETHEREUM
  954.33
  % -0,42
 • BIST 100
  89.552,61
  % 0,05

Broşür Dağıtma işi Yaparak Para Kazanma

Broşür Dağıtma işi Yaparak Para Kazanma

Broşür Dağıtma işi, reklamsız olmaz diyen bir çok firmanın kullanıcılarına ulaşmak için seçtiği yöntemlerin başında gelmektedir. Ucuz ve hesaplı bir reklam olma özelliği ile öne çıkan Broşür, El ilanı Dağıtma işi bir çok önde gelen firmalar tarafından düzenli olarak yapılmaktadır.


Broşür Dağıtma işi Nedir?


Hepimiz evimize yada iş yerimize girişte kapı önlerinde yada posta kutusunda çevrenizde bulunan marketlerin broşürlerini görüyorsunuzdur. Haftalık yayınlanan broşürler ile öne çıkan ürün tanıtımları yapılarak, müşterileri belirli bir günde yada genel olarak indirimdeki ürünler için mağazaya çekme yöntemi olarak biliriz. Bu yöntem ile Bim, Carrefour, A101 gibi yada İlinizde öne çıkan bir süpermarketin reklam tanıtım yaptığını görebilirsiniz. Ucuz ve daha fazla kitleye ulaşma imkanı sağlayan bu iş başta süpermarketler olmak üzere beyaz eşya, toptan satış yerleri, ev ürünleri sunan mağazalar vs. bir çok mağazadan tercih edilmektedir.


Çok fazla tercih edilen bu reklam yöntemi ancak doğru yapıldığında işe yaramaktadır. Örnek vermek gerekirse, evinize geldiniz ve apartmanınızın önü her yer atılmış broşürler ile dolmuş taşmış. Bu firmaya yarar sağlamayacağı gibi eksine müşterileri de o mağazaya karşı ön yargılı hale getirmektedir. İşte tamda bu sebeple saydığımız bir çok büyük mağaza ve marketler Broşür Dağıtma işini doğru düzgün yapacak personel arayışına girmektedir. Özellikle hafta sonları yapılan bu işlem için, ilgili mağazanın bulunduğu mahalle ve semt civarında dağıtım yapacak personel ihtiyacı olmaktadır. Tek bir dağıtımda 50 ile 100 TL arası kazanç getiren bu iş sayesinde hafta sonları bir ek iş yapabilirsiniz. Birden fazla mağaza ve marketten iş alarak ise haftada sadece 2 gün bir kaç saat çalışarak ayda 450 ile 600 TL arasında bir gelir elde edebilirsiniz. Peki broşür el ilanı dağıtma işine nasıl sahip olabilirim derseniz detaylar aşağıda verilmektedir.


Broşür (El İlanı) Dağıtma işi Veren Firmalar
Broşür Dağıtma işi almak için öncelikli tercihiniz çevrenizde bulunan Bim ve A-101 gibi marketler ile görüşerek haftada 1 kez dağıtılacak olan broşürler için dağıtım işine talip olduğunuzu belirtmektir. Fiyat konusunda anlaşırsanız bu sizin için bir başlangıç olacaktır. Fiyatlandırma için örnek verecek olursak, 1000 adet broşür dağıtımı için isteyeceğiniz min. ücret 50 TL olmalıdır. Başlangıcı bu şekilde yaparsanız kazancınızı daha fazla artıracağınız yöntemle devam edelim.


Kendinize 3-5 kişiden bir ekip kurun ve yaşadığınız yerdeki tüm marketler ile ve alışveriş merkezleriyle temas kurarak fiyat teklifi verin. Piyasa fiyatının altında bir teklif vermeniz başlangıç için bir adım önde başlamış olacağınızı ve dağıtım işinde önceliği müşteri memnuniyetine vererek, işinizi düzgün bir şekilde yapacağınızı belirtmeniz tercih edilme nedeniniz olacaktır. Unutmayın ki tüm firmalar dağıtılan broşürlerin baskısı için size ödeyeceği rakamdan çok daha fazla masraflar yapmaktadır. Bu nedenle sırf dağıttım demek için her kapıya fazladan 20-30 broşür bırakmanız sizin kalitenizi düşüreceği gibi, bir daha iş almamanıza da sebep olacaktır.


Broşür dağıtım işleri yapan firmalar olduğu gibi yazımızda da belirttiğimiz gibi marketler, alışveriş merkezleri ve matbaalar ile görüşerek çok kolay iş alabilirsiniz. Ayrıca firmalardan sitemize gelen broşür dağıtma talepleri içinde detaylı başvurunuzu yaşadığınız şehir ve semt olacak şekilde sayfa altında bulunan başvuru yap bölümünden yazarak bize iletebilirsiniz. Bu sayede bir çok firmadan kolay bir şekilde Broşür Dağıtma işi alabileceksiniz.