• AMERIKAN DOLARI
  6,8682
  % 0,09
 • € EURO
  7,8319
  % 0,59
 • £ POUND
  8,6210
  % 0,01
 • ALTIN (TL/GR)
  399,08
  % 0,41
 • ALTIN (ONS)
  1.807,78
  % 0,31
 • BITCOIN
  63328
  % -0,66
 • ETHEREUM
  1648
  % -1,07
 • BIST 100
  117.741,10
  % -0,56

Çalışmak İçin En İyi Ülkeler 2020

Çalışmak İçin En İyi Ülkeler 2020

Yurtdışında çalışmak çoğu insanın isteğidir. Kimi orada çalışıp, orada yaşamak isterken, kimi ise yurtdışında para biriktirip ülkemize dönmek istemektedir.

HSBC, Çalışmak İçin En İyi Ülkeler başlığıyla her sene araştırma yapmaktadır. Bu sene de ülkelerin sosyal imkanları, ekonomik durumları, yaşam ve çalışma şartları göz önünde bulundurularak bu analizi yayınladı.

Yapılan araştırma 190 ülke baz alınarak, çeşitli ülke vatandaşlarından 27000 kişinin de fikirleri alınarak hazırlandı.

Yurt Dışında Eleman Arayan Şirketler

Hedefiniz yurt dışında yaşamak, yurt dışında para kazanmak ise yurt dışında çalışan ve Türk eleman arayan şirketler mevcuttur. Çalıştıkları yer ülkemizin dışında olduğu için sürekli çalışan değiştirmekte ve devamlı olarak eleman ilanı vermektedirler. Bu tür şirketlere başvurarak, yurt dışında çalışma imkanınızın ve isteğinizin olduğunu belirtebilirsiniz. Türkiye'de yurt dışında eleman arayan şirketler genellikle Türk şirketleridir. Bu şirketlerin yurt

İlgili İçerik

İşte Çalışmak İçin En İyi Ülkeler Listesi

10. Bahreyn

Bahreyn, ülkedeki rezerv zenginliklerinden dolayı her geçen gün gelişen ve çoğu Orta Doğu ülkesine göre baskıcı olmayan bir yaşama sahiptir.

Bahreyn Vizesi ve Çalışma İzni Almak

Bahreyn, Türk vatandaşlarına çalışma vizesi uygulamaktadır. Bahreyn vizesi, Ankara ili Çankaya ilçesindeki Bahreyn Krallığı’nın Büyük Elçiliğinden alınmaktadır. Eğer turistik amaçlı gidecekseniz, Bahreyn Krallığı Büyük Elçiliğine başvurabileceğiniz gibi, ülke girişinde havalanında da vize alabilirsiniz. 2017 den önce Bahreyn giriş ücreti 25 dinardı. 2017 den sonra ise bu ücret alınmamaktadır.

İlgili İçerik

9. Hong Kong

Hong Kong tam bir iş merkezidir. Kariyer yapma gibi bir planınız varsa, kurumsallık ve profesyonellik açısından Hong Kong sizin için doğru tercihtir. Bu ülkenin tek eksisi fazla iş odaklı olduğundan yaşam kalitesinin düşük, stres seviyesinin yüksek olmasıdır.

8. İngiltere

İngiltere, kariyer planlamak için en ideal ülkelerden biridir. Hem medeniyet ve refah seviyesi yüksektir. Hem de gelişimini erken tamamladığı için iş imkanları oldukça geniştir. Hem alt hem orta hemde üst sınıf işler mevcuttur.

7. Avusturya

Avusturya, çalışanların mutlu olduğu sayılı ülkelerden biridir. Çalışma şartları ve yaşam şartları üst düzeye yakındır. Ülkemize yakın olması da ayrı bir avantaj.

6. Norveç

Norveç belkide insan en çok değer veren ülkelerden biridir. Soğuk iklimde çalışmayı seven insanlar tarafından tercih ediliyor. Havası nedeniyle insan her zaman canlı ve dinç hissediyor. Ülkede çalışanların doğa yürüyüşleri yapmasının verimliliği arttırdığı düşünülüyor. Bu yüzden az ama öz iş politikası benimsenmiştir.

Norveç Çalışma Şartları, Oturma İzni ve Asgari Ücret

Norveç yada resmi adıyla Norveç Krallığı, İskandinav Yarımadası'nın batı kısmında yer alan bir ülkedir. Komşuları İsveç, Finlandiya ve Rusya'dır. Norveç'in yönetim biçimi monarşidir. Ülke nüfusu 5,3 milyondur. Norveç, sahip olduğu petrol rezervleri ve gelişmiş balıkçılık sektörü sayesinde refah seviyesi ve yaşam standarları olarak Avrupa Birliği seviyesinin bile üzerinde yer almaktadır. Bu yüzden Norveç halkı, oylamalarda Avrupa

İlgili İçerik

5. Birleşik Arap Emirlikleri

Birleşik Arap Emirlikleri yeni gelişen ve zengin ülkeler olduğu için, iş imkanı oldukça fazladır. Özellikle Dubai, Abu Dabi gibi hızlı gelişen bölgelerde çok sayıda çalışan ihtiyacı doğmaktadır.

Dubai’de Yaşam, Çalışma Şartları ve Asgari Ücret

Dubai, Birleşik Arap Emirliklerine bağlı bir emirliktir. Nüfusu 2,8 milyon olup yüz ölçümü İstanbul kadardır. 1968 yılına kadar İngiltere'nin himayesi altında olan Dubai, bir yıl sonra yani 1969 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. Birleşik Arap Emirliklerinin 7 Emirliğinden biridir. Oldukça önemli bir Emirliktir. Dubai Emiri, Birleşik Arap Emirlikleri Emiri'nin de yardımcısıdır.

İlgili İçerik

4. Singapur

Geçmişte bir ticaret merkezi olan Singapur, tekrar yükselişe geçti. Gittikçe zenginleşen Singapur’da maaşlar oldukça yüksektir. Buna karşılık yaşam koşulları da biraz pahalıdır.

3. İsveç

İsveç, Avrupa’nın en iyi yaşam kültürü, iş kültürü ve iş yaşam dengesini sağlamış ülkesi olarak bilinir. Stresin en düşük olduğu ülkelerden biridir. İklimi biraz soğuk olsa da çok sert değildir. Yaşam oldukça rahattır.

İsveç’te Yaşam, Çalışma Şartları ve Asgari Ücret

İsveç veya resmi adıyla İsveç Krallığı, batı ve kuzeyinde Norveç, doğusunda ise Finlandiya'nın bulunduğu bir İskandinav ülkesidir. Ayrıca Öresünd Köprüsü ile de Danimarka'ya bağlıdır. İsveç, 1 Ocak 1995 yılından beri Avrupa Birliği üyesidir. Meşruti monarşi ile yönetilmekte olup, parlamenter sisteme sahiptir.

İlgili İçerik

2. Almanya

Almanya, biz Türkler için her zaman bir iş kapısı olmuştur. Yaşam, kazanılan paraya göre oldukça iyi seviyededir. Özellikli gıda, araç gibi unsurlar oldukça ucuzdur. Almanya’da yapılan bir ankete göre çalışan kişilerin yüzde 70’i yaptıkları işlerden ve aldıkları karşılıklardan oldukça memnun.

Almanya’da Çalışma Şartları, Asgari Ücret ve Maaşlar

Almanya Türklerin yoğunlukla çalıştığı bir ülke olduğundan dolayı, çoğu kişi oraya giderek çalışmak istemektedir. Bu nedenle Almanya'da yaşam ve çalışma şartlarını merak etmektedir. İşte bu düşünceye sahip olanlar için bir araştırma yaptık. Almanya asgari ücret, saatlik olarak belirlenir. Saatlik ücretler asgari 8,84 Euro olarak belirlenmiştir. Yani günde 8 saat çalışılarak aylık olarak 1.557 € kazanılmaktadır

İlgili İçerik

1. İsviçre

Ekonominin saklı başkenti olarak bilinen İsviçre, bankaları ile tanınır. Ülkenin her zaman tarafsız oluşu, ekonomisine büyük katkı sağlamıştır. Bu da yaşama ve vatandaşlara yansımıştır. İsviçre çalışma ve kariyer olarak dünyanın en ideal ülkesi konumundadır. Dünya genelinin yıllık kazancı ortalama 97.000 dolar olmasına rağmen İsviçrede bu rakam 200.000 dolar seviyelerindedir.

İsviçre Yaşam, Çalışma Şartları ve Asgari Ücret

Dünya'nın en yaşanılabilir ülkesi seçilen İsviçre, gerçekten de yaşam standartları ortalamanın çok üzerinde olan bir ülke. İsviçre yada resmi adıyla İsviçre Konfederasyonu, 13. yüzyılın sonunda, 1499 yılında bağımsızlığını ilan etti. 1798 yılında Fransa'nın işgali ile bağımsızlığını bir süre kaybetmiş olsa da 1815 yılında tekrar bağımsızlığa sahip olmuştur.

İlgili İçerik