• AMERIKAN DOLARI
  6,7368
  % 1,81
 • € EURO
  7,3003
  % 1,07
 • £ POUND
  8,2747
  % 0,35
 • ALTIN (TL/GR)
  350,15
  % 2,06
 • ALTIN (ONS)
  1.619,06
  % 0,44
 • BITCOIN
  45146
  % 1,12
 • ETHEREUM
  946.1
  % 1,29
 • BIST 100
  89.552,61
  % 0,05

Cruise Gemilerinde Çalışma Şartları ve Maaş

Cruise Gemilerinde Çalışma Şartları ve Maaş

Turistik Cruise Gemileri, neredeyse yüzen otel anlamına gelir. Genellikle beş yıldızlı bir otel konforunda olan cruise gemileri ile farklı farklı şehirler gezmeniz mümkündür. Hatta kıtalar arası seyahat eden gemiler bile vardır.

Cruise gemilerinde eğlence alanları, barlar, restoranlar, marketler, kuaförler, alışveriş alanları, casinolar gibi neredeyse her şey bulunmaktadır.

Cruise gemileri çok çeşitli çalışma imkanları sunar. Genellikle mühendis, barmen, aşçı, garson, can kurtaran, animatör, müzisyen, satış personelleri, kıyı gezinti direktörleri, rehberler, gençlik koordinatörleri gibi meslekler en çok arananlar arasındadır.

Gemilerde Çalışanların Yaşam Koşulları

Gemilerde temel alt yapıyı oluşturan çalışanlar için her türlü imkan mevcuttur. Çünkü bütün hizmetler ile çalışanlar ilgilenmektedir ve onların yaşam alanları oldukça önemsenir. Gemilerde çalışanlar için ayrılan bölümler genellikle koğuş gibidir. Bazı personeller için ayrı oda da mevcuttur.

Çoğu gemi de her oda için ayrı TV, ortak alanlar için mürettebat restauranı ve barı bulunmaktadır. Çalışanlar için spor salonları ve dinlenme alanları da mevcuttur.

Yolcu gemilerinde artık internet bağlantısı da vardır. Bilgisayarı bulunmayanlar için, bilgisayar salonları da bulunmaktadır. Cep telefonları da artık gemilerde çekmektedir.

Gemide yaşamanın tek olumsuz yanı, belli bir süre uzak kalmak ve dar alanlarda yaşamaktır.

Cruise Gemileri Maaşları

Gemilerde maaşlar oldukça değişkendir. Geminin boyutuna, çalıştığınız şirkete hatta hizmet verdiğiniz müşteri tipine göre bile değişebilmektedir.

Aylık bazda baktığımızda ücretler değişken olsa da ortalama 1400 Dolar ile 9000 Dolar arasında değişmektedir.

Bu fiyatlara artı olarak gemilerde çalışmak oldukça tasarrufludur ve birikim yapmaya uygundur. Çünkü parayı harcayacak fazla imkan mevcut değildir. Çalışanlar konaklama, yemek gibi ücretleri de ödememektedirler.

Gemide Çalışmak – Şartlar ve Maaşları

İnsanın kendi bulunduğu çevreden uzakta çalışması her zaman daha çok para kazandırmıştır. Çünkü özellikle ülke dışı işverenler, çalışanı çekebilmek için maaşı yüksek tutmak zorundadırlar. Gemide çalışmak ( Gemi Adamı Olmak ) da bunlardan biridir. Hatta para kazanmak ve biriktirmek için en iyi yoldur. Çünkü hem paranızı yüksek ve döviz cinsinden alırsınız, hem de genellikle gemide olacağınız için

İlgili İçerik

Cruise Gemilerinde İş Bulmak

Cruise Gemilerine başvurmak için bir çok site ve aracı mevcuttur. En çok tercih edilenler;

 • Cruise Job Finder
 • Princess Career
 • All Cruise Jobs
 • MSC Cruise

Bunlardan başka bir çok site ve aracı vardır. Ancak bir çok da dolandırıcı şirket mevcuttur. Gemilerde çalışmak isteyen kişileri, kandırarak belli bir başvurma ücreti alarak ortadan kaybolurlar. Bu tarz şirketlere dikkat etmek gereklidir.