• GRAM ALTIN
  318,48
  % 0,00
 • ONS ALTIN / TL
  10.491,23
  % 0,05
 • AMERIKAN DOLARI
  6,4908
  % 0,67
 • € EURO
  7,1952
  % 0,19
 • £ POUND
  8,0491
  % 0,21
 • BITCOIN
  40174
  % 0,87
 • ETHEREUM
  840.68
  % 0,42
 • BIST 100
  88.125,0400
  % -3,72

E-Kitap Yazarak Para Kazanmak

E-Kitap Yazarak Para Kazanmak

Kitap okumayı çok seviyor olabilirsiniz. Okuduğunuz kitaplardan faydalanarak kendi kitabınızı yaratmak isteyebilirsiniz. Teknolojinin ilerlemesi ile beraber okunan kitaplar uygun programlar ile e-kitap haline dönüştürülebiliyor. Bu sayede sevilen kitaplar elektronik cihazlarınızda depolanarak istediğiniz an okunabilecek formda oluyorlar. E-kitap alışkanlığı olan kişilerin en çok tercih ettiği kitaplar arasında akademik kitaplarda yerini almaya başladı. Özellikle bir konu hakkında uzman birinin yararlı bilgiler vererek düzenlediği e-kitaplar, internet üzerinden oldukça fazla satın alınmaktadır.

Hazırlanan bir e-kitabın internet kullanıcıları ve e-kitap severlerin satın alması için özgünlüğünün tam olması gerekmektedir. Diyelim ki her hangi bir alanda bir uzmanlığınız var. Bunu görsel ve yazılı olarak hazırlayıp kullanıcılara sunabilirsiniz.

E- kitap Yazmanın Avantajları

Basılı yayın dışında tercih edilen e- kitaplar, birçok kişiye ulaşma konusunda daha fazla avantaja sahiptir. E- kitap yazarak para kazanmak isteyen kişiler öncelikle ne konu hakkında yazmaları gerektiğini saptamaları gerekir. Konu belli oldu olduktan sonra işiniz klavyeye kalıyor. Normal bir yazı yazarken nasıl imla kurallarına ve dile dikkat etmeniz gerekiyorsa e- kitap yazarken de aynı özeni göstermelisiniz. E- kitap oluşturacağınız programınızı çok iyi bilmelisiniz.

Görsel eklentiler de koyacaksanız buna da titizlikle dikkat etmelisiniz. E- kitap yazmaya başladıktan sonra kendi bildiğiniz konu ile ilgili akademik bir kitap oluşturabilirsiniz. Örneğin en çok ilgi gören e- kitaplar genellikle internetten para kazanma yolları ve internet kullanımı hakkında bilgi içeren kitaplardır. Bunlar ile ilgili bir e- kitap hazırlayarak internet üzerinden satabilirsiniz.

E- kitabınızı Nasıl Satabilirsiniz?

E- kitabınızı hazırladıktan sonra yapmanız gereken satışına karar vermenizdir. E- kitaplar çoğunlukla elektronik kitapları okumayı seven kişiler tarafından satın alınır. E- kitabınıza bir bedel biçerek bir web sitesi kurabilirsiniz. Kendi web siteniz üzerinden satışını gerçekleştirmeniz kişilerin size güvenmesini sağlayacaktır. Buna imkanınız yok ise e- kitabınız ile ilgili reklam platformlarını kullanabilirsiniz. Özellikle sosyal medya tercih ederek başlayabilirsiniz. Sosyal medyalar daha çok kişiye ulaşmanızı sağlayacağından kitabınızın adını daha çabuk duyurma imkanı sağlamaktadır.

Sosyal medya ve kendi web sitenizin üzerinden sattığınız e- kitabınızla ilgili sürekli reklam vererek para kazanabilirsiniz.E- kitap yazarak para kazanmak oldukça basit görünse de başlangıçta çok fazla zamanınızı alacaktır. Daha önceden bilinen bir kitap olmadığından sürekli reklam yapıp tanıtmanız gerekecektir. Ayrıca forum sitelerini kullanarak e- kitap satışına destek verebilirsiniz. Birçok kanaldan e- kitap satışını yapabilir ve sürekli olacak şekilde para kazanabilirsiniz. Devamlı para kazanılmasının nedeni ise e- kitabınız web ortamında bulundukça mutlaka birinin ilgisini çekecektir. Bu sayede hiç ummadığınız zamanlarda e- kitabınız satılabilir.

Satış Sonrası Ne Yapmalısınız?

E- kitabınızı bir şeyleri öğretici bir şekilde hazırlamış iseniz satış sonrasında müşterilerinizin size rahatlıkla ulaşmasını sağlamalısınız. Soracakları sorulara içtenlikle cevap vermeniz gerekir. Bir sonra ki hazırlayacağınız e- kitapta bu durum avantaj haline getirilebilir. Bu sayede kişilerin sizden alışveriş yaptığında gerçekçi olduğunuzu kanıtlayacak bir durumdur. Satış sonrasında müşterilerinize destek vermeniz güven sağlayacağından karşılarında birebir muhatap bulmaları sizi tercih etmelerinde büyük rol oynayacaktır.

E- kitap yazarak para kazanmak son dönemlerde oldukça fazla tercih edilmektedir. Kolay bir yöntem olduğundan her kesimden e- kitap alışverişi yapılmaktadır. E- kitabınızın görselliğinin dikkat çekici olması ayrıca bir avantaj olacaktır. Kitabınız hakkında küçük ve ilgi çekici özetleri reklam kanallarında paylaşarak satışınızı arttırabilirsiniz. Bu sayede herkesin ilgisini çekecektir.