• GRAM ALTIN
  318,48
  % 0,00
 • ONS ALTIN / TL
  10.486,01
  % -0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  6,4892
  % 0,66
 • € EURO
  7,1971
  % 0,21
 • £ POUND
  8,0462
  % 0,19
 • BITCOIN
  40158
  % 0,88
 • ETHEREUM
  840.3
  % 0,46
 • BIST 100
  88.125,0400
  % -3,72

Ev Sahipleri, Kiracılardan Findeks Raporu İstiyor

Ev Sahipleri, Kiracılardan Findeks Raporu İstiyor

Evini kiraya vermek isteyen ev sahipleri, kendi evleri için ve alacağı kirayı garantileyebilmek adına güvenilir kiracılar ister.

Eskiden ev sahipleri, memur kefil gibi şartlar arayabilirken, günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle birlikte yöntem değiştirdiler. Artık evini kiraya vermek isteyen kişiler, kiracı olarak düşündükleri kişilerden findeks kredi notunu talep ediyorlar.

Findeks Nedir?

Türkiye’nin önde gelen dokuz bankasının ortaklığı ile kurulan KKB Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. tarafından hayata geçirilen Findeks, bireylere ve reel sektöre yönelik olarak tasarlanmış yeni finansal hizmet platformudur.

Findeks ile mal varlığınızı, borçlarınızı ve kredi notunuzu risk seviyesiyle birlikte öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz Kredi Puanı Öğrenmek

Kredi puanı nedir ? yazımızda da belirttiğimiz gibi, özellikle kredi çekerken karşımıza çıkan ve bizi değerlendirmeye yarayan bu puanı öğrenmenin birçok yolu var. Ancak bunlar hep ücretli seçenekler. Peki kredi puanımızı ücretsiz öğrenebilir miyiz ? Cevabımız evet kredi puanınızı ücretsiz de öğrenebilirsiniz. Bildiğiniz gibi kredi puanını Kredi Kayıt Bürosu tutar ve bu kuruluş bankalar arasında bu puanı

İlgili İçerik

Ev Sahibine Findeks Raporu Vermek

Ev sahipleri artık bankalar gibi kiracı olarak düşündüğü kişinin risk raporuna ve kredi notuna bakarak seçim yapabilecek. Bu durum sayesinde, kiracının güven ve ödeme istikrarı konusunda ev sahibini bilgilendirmiş olacak.

Ev sahibine Findeks raporunu sunmak isteyen kiracı, bu rapora Findeks’in web sitesi veya mobil uygulamasıyla kolayca ulaşabilir. İlk kayıtlarda ücretsiz kullanım imkanı sunan Findeks, daha sonraki kullanımlarda ise belli ücretler istemektedir. (Şu an itibariyle 12,98 TL) Bu fiyat tek seferlik sorgulamalar içindir. Eğer sürekli sorgulamak istiyorsanız, belirlenmiş bazı paketleri de tercih edebilirsiniz.