• GRAM ALTIN
  318,48
  % 0,00
 • ONS ALTIN / TL
  10.499,25
  % 0,00
 • AMERIKAN DOLARI
  6,4886
  % 0,65
 • € EURO
  7,1897
  % 0,12
 • £ POUND
  8,0288
  % 0,11
 • BITCOIN
  40437
  % 1,13
 • ETHEREUM
  845.77
  % 0,78
 • BIST 100
  88.125,0400
  % -3,72

Google Adsense ile Nasıl Para Kazanılır?

Google Adsense ile Nasıl Para Kazanılır?

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google sayesinde sizde aylık 400-500 TL arasında para kazanabilirsiniz. Teknoloji geliştikçe ve internet dünyası ilerledikçe beden gücü olmadan para kazanmakta mümkün hale geldi. Her yaştan insanın oldukça kolay bir şekilde para kazanacağı Google Adsense’ye yakından bakalım ve Dünyanın en büyük arama motoru Google’nin sizlere nasıl para kazandıracağını öğrenelim.

Google’nin web sitesi yayıncıları için geliştirdiği bu yöntem ile web sitesi bulunan herkes google adsense ile reklam alarak sitesine gelen ziyaretçi sayısına göre günde 1-2 saatini ayırarak para kazanabilmektedir. Peki ama nasıl oluyor bu işler diyorsanız ve kendinizi geliştirmeye açıksanız yazımızı sonuna kadar okumanızı önemle tavsiye ediyoruz. Bilindiği gibi Ülkemiz başta olmak üzere bir çok Ülkede google arama motoru en çok tercih edilen bir uygulama olarak öne çıkıyor ve ismini bile sayamadığımız 100 den fazla teknoloji ürünleriyle kendini geliştirmeye devam ediyor. Kişiler tarafından bu kadar fazla tercih edilen google, kullanıcılarını unutmamakla beraber kendini geliştiren ve gerçekten emek sarf eden web sitesi sahiplerini de ödüllendiriyor.

Bir çok e-ticaret firması yine google sayesinde reklam vererek ürünlerini ve hizmetlerini diğer web siteler üzerinden bizlere tanıtmaktadır. Bu yazıyı okuduğunuz sayfada da göreceksiniz ki bu tür firma reklamları kendilerinin tanıtımı yapmak için sitemize google adsense aracılığı ile reklam gönderiyor. Web sitesi sahipleri ile ürün ve hizmetlerinin tanıtımı yapan firmaları ortak bir ağda buluşturan google, reklamlarını yayınlamak için firma tarafından ödenen ücretleri yine web siteleri üzerinden kullanıcılara sunan site sahiplerine aktarmaktadır. Bu sayede hem web sitesi sahipleri ek kazanç elde etmekte, hem de ürünlerinin tanıtımı yapan firmalar müşteri bularak satışlarını arttırmaktadır. İşleyiş bu şekilde devam ederken işte can alıcı noktayı açıklıyoruz ve sizlerinde bu fırsatlardan nasıl yararlanacağınızı açıklıyoruz.

Google Adsense ile Nasıl Para Kazanırım?

Google Adsense ile para kazanmak için öncelikle bir web sitesi sahibi olmanız gereklidir. Bir web sitesi 3 ana etkenden meydana gelmekte olup, gerekli olan domain, hosting ve site altyapısıdır. Bunlar ney diye kafanızı fazla karıştırmayın yazının devamında tekrar buraya dönüş yapacağız. Sitemizin alt yapısını sağlayan bu araçlara geçmeden öncelikle birkaç konuda karar vermeniz gereklidir. Bunlardan en önemlisi kimlere hitap edecek ve hangi konuları içeren bir web sitesi açacaksınız. Örnek vermek gerekir ise her insanın ilgi duyduğu bir hobisi yada araştırmacı bir tarafı olur. Sizde bu yönünüzü keşfederek sitenizin kimlere hitap edeceğini baştan belirlemelisiniz. Fotoğrafçılık, Güzellik, Kozmetik ürünleri tanıtımı vs. gibi ilgi odağınız olan bir konu seçerek işe başlıyoruz ve web sitemizi bu doğrultuda hayata geçiriyoruz.

Web sitemizi kurduktan sonra sürecimiz devam edecektir ve unutulmamalıdır ki emek vermediğiniz hiç bir şeyden para kazanamazsınız. Bu yüzden sitemize emek verme kısmına geçiyoruz ve sitemizde kullanıcıların ilgisini çekecek yazılar paylaşarak işe başlıyoruz. İlgiden kastımız şuan okuduğunuz bu yazı gibi olmalıdır. Çünkü buraya kadar okumaya devam ettiyseniz sizin ilginizi çekmiş sayılırız. Ayrıca yine kurduğumuz sitemize ziyaretçi gelmesi için sosyal medya hesapları olan facebook, twitter ve instagram gibi ağları kullanabiliriz, sitemizde yayınladığımız yazıları da bu sosyal ağlarda paylaşarak sitemize ziyaretçi çekebiliriz.

Bu adımları tamamladıktan sonra tek yapmamız gereken bir adsense sahibi olarak para kazanmaya başlamak. Bunun için de google’ye başvuru yapmamız yeterli olacaktır ve google adsense hesabımız onaylandıktan sonra googleden para kazanmak başlayabiliriz. Bir çok kişiye bu işlemler kolay gelmeyebilir ancak onunda çözümünü sizlere sunuyoruz. Tüm bu yazı boyunca okuduğunuz her şeyi sizlerle beraber planlayarak sizlere teslim ediyoruz. Site için anahtar teslimi maliyet 450 TL olmakla beraber, ödeyeceğiniz bu ücreti google adsense hesabı aldıktan sonra en fazla 1 ay içerisinde kazanabilirsiniz. Anahtar teslim siteye neler dahildir diye merak ediyorsanız,

1-Site domain adı. (Site ismi örneğin www.paraloji.com )

2-Web sitemiz için Hosting. (Hosting için bir örnek vermek gerekirse telefonunuzda yer alan hafıza kartınız gibi düşünebilirsiniz)

3-Site altyapısı. (Tüm sitelerde farklı altyapılar mevcuttur ve biz sizin için en basit yazılım olan wordpress altyapısını kullanacağız)

Yukarıda yer alan fiyata sadece bu 3 seçenek dahil olmakla beraber para kazanmanız için sahip olmanız gereken google adsense hesabınızı kendiniz sitenizi düzene soktuktan sonra alabilirsiniz. Kısacası sizin için hazırlanacak olan web sitesine öncelikle emek vermeniz gereklidir. Aksi halde google adsense ile para kazanamazsınız. Ancak her şeyi belirteceğimiz gibi uygularsanız yıllardır bizim kazandığımız gibi sizlerde hatırı sayılır bir kazanç elde edebilirsiniz. Sizde bir web sitesi sahibi olarak Google Adsense ile para kazanmak istiyorum derseniz, sayfa altında bulunan başvuru alanı üzerinden talebinizi bize iletebilirsiniz.