• AMERIKAN DOLARI
  6,7305
  % 1,71
 • € EURO
  7,2893
  % 0,99
 • £ POUND
  8,2641
  % 0,25
 • ALTIN (TL/GR)
  350,79
  % 2,22
 • ALTIN (ONS)
  1.620,49
  % 0,50
 • BITCOIN
  45536
  % 1,07
 • ETHEREUM
  953.37
  % 2,01
 • BIST 100
  89.552,61
  % 0,05

İş Kurmak Mı ? İş Devralmak Mı ?

İş Kurmak Mı ? İş Devralmak Mı ?

Bir iş modeli, ürün üretimi, pazarlama veya yeni bir hizmet fikrimiz var, gerekli birikime sahip olduk ve artık bu iş için atılımlarda bulunacağız. Ticaret ve iş okyanusuna dalmadan önce tüm hazırlıklarımızı en iyi şekilde tamamlamamız, her türlü zorluk ve sürprize açık olmamız gerekiyor. Bir iş modeli veya fikri için yalnızca teorik bilgilere sahip olmak yeterli olmayacaktır, iş dünyasındaki zorluklara, ödeme güçlüklerine, satış zorluklarına ve devamlılığın olmayacağı durumlara hazırlıklı olmamız gerekmektedir. İş organizasyonunu en iyi şekilde tasarlamamız ve iş bölümlerini profesyonelce hazırlamamız gerekmektedir. Peki bu durumda yatırımımızı en iyi şekilde değerlendirmenin yolunu nasıl bulabiliriz ? Yeni bir iş kurmak mı yoksa çarkı dönen veya birkaç düzeltme ile daha iyi dönmeye başlayacak bir işi devralmak mı? Her iki fikir için de en iyi şekilde risk değerlendirmesi yapmamız gerekmektedir.

20 Bin TL ile Yapılabilecek İş Fikirleri

20 bin TL İle Hangi İşler Yapılabilir? Ekonomik piyasa çeşitliliği ve ailelerin geçim şartlarının giderek zorlaşması, hane halkı tercihleri ve temel tüketim odaklarının değişmesi; gönüllü harcamalar grafiğini bir hayli düşürmüş, artık diğer cazip üründen vazgeçerek sadece geçinip yaşamını sürdürme dönemi baş göstermiştir. Pahallılık ve hayat standardının bir diğerine göre yükselip alçaldığı sosyal politikalar ve maliye

İlgili İçerik

İş Kurma Aşamaları ve Riskleri Nelerdir?

Bir ürün veya hizmet sunumu için fikirleriniz var ve bunun için yeterli sermayaye sahip olduğunuzu düşünüyorsunuz. Yeni iş kurma aşamalarında en çok önem arz eden konulardan biri kurumsal bir kimliğe bürünmüş olmak ve markalaşma başlangıcıdır. Vereceğiniz hizmet ve üreteceğiniz ürün ilk elden son kullanıcıya kadar kalitesinden de trend olmasından da kendinden bahsettirmelidir. Organizasyonumuz için en iyi iş modelini, görev dağılımını ve gelecek planlarını ise gerekirse profesyonel kişiler ile oluşturmamız bizi çok daha iyi planlanmış bir başlangıca götürecektir. Peki yeni iş kurmanın riskleri nelerdir? Özellikle tüm ekonomist ve uzmanlara göre ortak kanı bir iş yerinin en az 6 ay boyunca ayakta kalabilmesi çok önemlidir. Bu süreç boyunca kendinizi en iyi şekilde tanıtmanız, olabilecek ek ödemelere hazırlıklı olmanız, satış ve hizmetin kötü olduğu dönemleri en az kayıp ile atlatabilmeniz yeni iş kurulma aşamalarında çok önemlidir.

İş Devralma Aşamaları ve Riskleri Nelerdir?

Bazen, zaten icat edilmiş bir iş fikrini yeniden kurma riskine girmeden dönen bir çarka dahil olmak, fikirlerimizi ve sermayemizi o işi daha da genişletmeye harcamak çok daha mantıklı ve az pürüzlü bir süreç yaşatabilir. Elbette devralınan tüm işler dönen bir çarka sahip olmayabilir, batış sürecine girmeye başlamış bir işi yeniden parlatmak için emek ve sermaye harcamak zorunda kalabiliriz. Bu birçok zaman yeni iş kurmak veya iyi potansiyele sahip işleri devralmaktan daha riskli olabilir. Doğru iş modeli, doğru iş bölünmesi ve yanlış yatırım araçları ile devralma süreci ile batış süreci arasındaki süre çok kısa olur ve sermaye kaybı yaşayabiliriz.