• AMERIKAN DOLARI
  7,7365
  % 2,65
 • € EURO
  9,2001
  % 2,27
 • £ POUND
  10,7306
  % 2,67
 • ALTIN (TL/GR)
  418,12
  % 1,68
 • ALTIN (ONS)
  1.682,94
  % -0,88
 • BITCOIN/TL
  397873
  % 4,37
 • ETHEREUM/TL
  13747.76
  % 10,23
 • BIST 100
  1.530,27
  % -0,76

Kış Sezonunda Yapılabilecek Ek İşler

Kış Sezonunda Yapılabilecek Ek İşler


Yaz sezonu malum turizm başta olmak üzere pek çok alanda para kazanmak için elverişli bir sezon, ancak biz bu yazımızda daha çok yaratıcılık ve çaba isteyen kış sezonu ek işlerini ele alıyoruz.

Faturaların kabarıklığı ve çalışma/okul sezonu olması nedeniyle çıkan ek masraflarıyla ve gıda fiyatlarının artmasıyla ünlü kış sezonu pek çok bireyi ek işlerle uğraşma yoluna itiyor. Siz de kış sezonunda ek iş yapmayı planlıyor ancak ne yapabileceğinizle ilgili henüz fikir sahibi değilseniz aşağıdaki örnekler size biraz olsun ilham verebilir.

Kışlık Aksesuarlar Satmak!

Kış mevsiminin olmazsa olmazı kış aksesuarları. Yeteneğiniz varsa bu ürünlerden bolca imal edip satışını yapabilirsiniz. Sonuçta bir ihtiyaç ve modanın bir parçası olarak her eve giren vazgeçilmez ürünlerden biri.

Seyyar Satıcılık!

Başta kestane ve boza olmak üzere pek çok kış lezzetini yalnızca akşamları bir kaç saat ayırarak satabilir, doğru ürünü ve doğru lokasyonu seçerek az vakit ve enerjiyle sizi tatmin edebilecek miktarlar kazanabilirsiniz.

Makale Yazarlığı Yapmak!

Ben yerimden kalkmadan ve artık geleceğin krallığı sayılabilecek dijital dünya üzerine zihin emeğimle bir iş yapsam daha verimli olurum diyorsanız makale yazarlığı sizin için biçilmiş kaftan. İnternette kolaylıkla bulabileceğiniz makale yazarlığı ilanlarına bir göz atmanın tam sırası.

Yatırım Yapmak!

Yatırım yapmak için sandığınız gibi yüksek meblağlara gerek olmayabilir. Artık dijital paralar da dahil yüzlerce farklı türden finansal yatırım ve trade türü ortaya çıktı. Yapacağınız küçük bir araştırma size bu renkli dünyanın ne kadar farklı fırsatlar sunabileceğini gösterecektir.

Mekan Kiralamak!

Ev, oda, park yeri, dükkan… Bunlardan herhangi birine sahipseniz, doğru araştırma ve yaratıcılıkla standart piyasanın öngördüğünden daha yüksek fiyatlara kiraya verme şansınızı yükseltebilirsiniz.

Kış Yiyecekleri Yapıp Satmak!

Kışın gıda fiyatlarının yükseldiğinden bahsetmiştik. Aslında Anadolunun zengin kültürünün bir parçası olan kışlık besin stoklama geleneğini, bunu yapamayacak durumdaki kent merkezlerinde iş hayatı içinde bulunan insanlara pazarlayarak büyütebileceğiniz bir işin ilk adımlarını da atmış sayılacaksınız.

Ayrıca, eğitim durumunuz ve yeteneklerinize göre özel ders vermek de pek çok insan için eğitim dönemi de sayılan kış sezonu için yapılabilecek ek işlerden biri.

kartal medyum