• AMERIKAN DOLARI
  6,7528
  % -0,44
 • € EURO
  7,3550
  % 0,44
 • £ POUND
  8,3236
  % 0,33
 • ALTIN (TL/GR)
  359,07
  % -0,80
 • ALTIN (ONS)
  1.652,44
  % -0,50
 • BITCOIN
  49781
  % 4,07
 • ETHEREUM
  1175.09
  % 13,01
 • BIST 100
  93.811,09
  % 1,89

Kredi Çekerek İş Kurmak ve Gelir Elde Etmek

Kredi Çekerek İş Kurmak ve Gelir Elde Etmek

Günümüzde kredi çekmek zor bir şey olmaktan çıktı, kolay bir şekilde internetten kredi başvurusu yapabiliyoruz. Bu içeriğimizde kredi çekmekten ziyade, kredi çekilip kurulan işler, internetten iş fırsatları ve ‘yatırım geri dönüş oranına göre’ mantıklı mı, onu konuşacağız. Ayrı olarak ek iş fikirleri için, girişimcilik için tek yol banka kredisi de değil, girişimcilere teşvikler, devletin KOSGEB desteği gibi farklı yerlere de gireceğiz.

20 Bin TL ile Yapılabilecek İş Fikirleri

20 bin TL İle Hangi İşler Yapılabilir? Ekonomik piyasa çeşitliliği ve ailelerin geçim şartlarının giderek zorlaşması, hane halkı tercihleri ve temel tüketim odaklarının değişmesi; gönüllü harcamalar grafiğini bir hayli düşürmüş, artık diğer cazip üründen vazgeçerek sadece geçinip yaşamını sürdürme dönemi baş göstermiştir. Pahallılık ve hayat standardının bir diğerine göre yükselip alçaldığı sosyal politikalar ve maliye

İlgili İçerik

1. NET İHTİYACINIZI BELİRLEYİN

En önemli konulardan birisi, nakit akışını yönetememek. Firmanın parasını, kendi paranız sanmak. Kurduğunuz iş freelance bir model olsa dahi bu konuyu ilk planda tutmalısınız.

2. MADDİ KAYNAĞI NASIL YARATACAĞIZ: BANKA KREDİLERİ

Banka kredilerinde faizler aşağı yukarı aynıdır. ING Bank kredisinden bir örnek vermem gerekirse, 10 bin TL kredi çekerseniz, 3 yıl vadeli şekilde ödemeniz gereken tutar 3 yılda 13500 TL oluyor. Yani 3500 TL masraf bir anda çıkıyor. Ancak iş modeliniz, bu gideri tolere edecek bir yapıda ise, kredi çekmek mantıklı olabilir. Şunu söylemek gerekir ki, bu dönemde birçok kişi, kredi ile iş kurmaya, geliştirmeye çalışsa da önemli bir kısmı kaybediyor. Yatırımlar geri dönmüyor ve ciddi bir borç batağı ile karşılaşabiliyorlar. Bundan dolayı, kredi çekerek iş kurmak birkaç kere düşünülmesi gereken bir konu.

3. PARAYI YÖNETMEK

Eğer işiniz internet odaklıysa, diğer girişimcilere göre biraz daha şanslısınız. Çünkü elektrik, su, stopaj, vergi levhası gibi detaylarla uğraşmanıza gerek yok. Fatura keserek firmalarla çalışmak için bir şahıs firması olmanız dışında herhangi bir ek gideriniz olmayacak. WEB site giderleri, yazılımsal ve içeriksel anlamda farklı çizgilerde olabilir. Ancak burada da, iş modelinizin karlılığına göre kararı vermelisiniz.

4. 10 BİN TL KREDİ ÇEKTİM, İNTERNETTE NELER YAPABİLİRİM?

Geldik en kritik soruya, parayı bulması bir şekilde mümkün ama ne yapacağız? İnternetten para kazanma modelleri üzerine, eveekis.com olarak çok farklı açılardan yaklaştık.

İlk olarak, ufak çapta bir e ticaret sitesi önerebiliriz, eğer ticareti gerçek anlamda da yapıyorsanız gerçekten iyi bir seçim olabilir sizin adınıza.

İkinci olarak, önereceğimiz nokta yenilikçi projeler. Kafanızda farklı bir fikir varsa, girişimin start up aşaması için, 10 bin TL gibi bir tutar çok yüksek olmasa da, başlangıcı yapacaktır.

Mobil uygulama yaptırabilirsiniz. Reklam gelirleri ile uygulamalardan para kazanmak mümkün.

Forex, borsa ve diğer finansal enstrümanlar üzerinden yatırım da yapabilirsiniz.