• AMERIKAN DOLARI
  6,7368
  % 1,81
 • € EURO
  7,3003
  % 1,07
 • £ POUND
  8,2747
  % 0,35
 • ALTIN (TL/GR)
  350,19
  % 2,06
 • ALTIN (ONS)
  1.617,37
  % 0,34
 • BITCOIN
  45579
  % 1,07
 • ETHEREUM
  964.92
  % 2,51
 • BIST 100
  89.552,61
  % 0,05

Kredi Nasıl Çekilir İş Bankası

Kredi Nasıl Çekilir İş Bankası

Kredi Çekmek

Bankaların sunduğu hizmetler, bireysel ve ticari (kurumsal) olarak ikiye ayrılır. Bankacılık dilinde, işletmeniz için kullanacağınız bankacılık işlemlerine ticari, kişisel uygulamalara bireysel denir. Krediler de bireysel ve ticari olarak ayrılır.

Bireysel krediler; ihtiyaç kredisi, ev kredisi, taşıt kredisi gibi başlıklardan oluşurken, ticari krediler; nakit kredi, teminat mektubu, akreditif, aval gibi isimlendirilmiştir.

Bankalardan alacağımız krediler, ekonomi ihtiyaçlarımız doğrultusunda finans desteği sağlar. Bankadan aldığımız toplu parayı, faiz bedeli ile taksitle ödeme şansı yakalamış oluruz.

Türkiye İş Bankasından Kredi Çekmek

Türkiye İş Bankası, ülkemizin ilk özel bankası olma özelliği ile bilinir. Finans sektöründeki, yüksek pazar payıyla, ticari ve bireysel kredilerde markasını kanıtlamıştır. Her dönem, tüketicinin ekonomi ihtiyaçlarına cevap veren ticari ve bireysel kredi kampanyaları vardır.

Kredi Çekmek İçin Önemli Detaylar

Herhangi bir bankadan, kredi alabilmek için öncelikle 18 yaşından büyük olmak gerekir. Sonrasında, aylık kazancınızı belgeleyip, çektiğiniz krediyi ödeyeceğinize dair bankayı ikna edecek belgeler sunmalısınız. Geçmiş ödemlerde kullandığınız kredilerin düzenli ödenmiş olması kredi puanınızı yükseltir Aynı şekilde düzenli ödediğiniz kredi kartlarınızda kredi çekmenizi kolaylaştırır. Bunun tam tersi olması durumunda yani ödemeleriniz aksamış ise kredi puanınız düşer. Ve kredi kullanımınız zorlaşır.

Türkiye İş Bankasından Nasıl Kredi Çekilir?

Kullanmak istediğiniz krediye karar verdikten sonra, başvuru seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Çekeceğiniz kredinin miktarı yüksekse, banka sizden ev, arsa gibi teminatlar ya da kefil istemektedir. Kredi başvurunuzu İş bankası şubelerinden yapabileceğiniz gibi, bankanın internet sitesi üzerinden, akıllı telefonunuza indireceğiniz ‘’işcep ‘’mobil uygulamasından ya da telefon bankacığı aracığıyla da yapabilirsiniz. Küçük bütçeli krediler için ATM’l erden de yararlanılabilir.

Kredi Çekmek İçin Gerekli Belgeler

Öncelikli olarak, kimlik belgesi ya da yerine geçebilecek pasaport, ehliyet gerekmektedir. İkametgah belgeniz ve ya son döneme ait elektrik, su, telefon faturanız istenmektedir. Devlet memurları ve özel sektör çalışanları için maaş bordrosu ile gelirleri düzeylerini belgelemeleri istenir. Kredi kullanmak isteyen emekliler de, aylık gelirlerini arz etmelidirler. Ticari kredi kullanacaklar ise; vergi levhası, oda kaydı, bilanço, gelir tablosu, imza sirkülerini hazır bulundurmaları gerekir.