• AMERIKAN DOLARI
  6,7368
  % 1,81
 • € EURO
  7,3003
  % 1,07
 • £ POUND
  8,2747
  % 0,35
 • ALTIN (TL/GR)
  350,19
  % 2,06
 • ALTIN (ONS)
  1.617,37
  % 0,34
 • BITCOIN
  45564
  % 0,23
 • ETHEREUM
  964.42
  % 1,79
 • BIST 100
  89.552,61
  % 0,05

Kredisiz Acil Para Bulma Yöntemleri

Kredisiz Acil Para Bulma Yöntemleri

Bazen öyle durumlarda kalırız ki acil paraya ihtiyacımız olur. Bankaya başvururuz ancak olumsuz cevap alırız veya bankaya bulaşmak istemeyiz. İşte bu gibi durumlarda Kredisiz Acil Para Bulma yöntemlerini anlatacağız.

Kredisiz Acil Para Bulma k için bir çok yöntem mevcuttur. Hangisinin size uygun olduğunu seçmek size kalmış. İhtiyacınız olan para miktarına göre kararınızı verebilirsiniz.

Borç Almak

Eğer para ihtiyacınız düşük tutarlı ise, bir arkadaşınızdan veya akrabanızdan borç isteyebilirsiniz. Hiç bir yabancıya ve kuruma bulaşmadan kendi aranızda çözmüş olursunuz.

Gündelik İş Yapmak / Freelance Çalışmak / Makale Yazmak

Çevrenizden gündelik işler bulmaya çalışabilirsiniz. Özellikle geçici komi, bulaşıkçı arayan işletmeler oldukça çoktur.

Eğer bir yeteneğiniz varsa freelance sitelerinden iş bulabilirsiniz. Bu şekilde hızlı bir biçimde nakit elde edebilirsiniz.

Belli içeriklerde makale yazabilirsiniz. İnternet siteleri bu içeriklere sürekli ihtiyaç duymaktadırlar. Hem yorucu bir iş değildir, hemde iyi para getirebilir.

Nakit Avans Çekmek

Kredi kartınızdan belli bir limite kadar nakit avans çekebilirsiniz. Paranız olduğunda da kapatırsınız, borç almak gibi.

Ziynet (Altın, Gümüş) Eşyası Satmak

Evinizde bulunan ziynet eşyalarını satabilirsiniz. Bu işlem size hızlı bir biçimde para sağlayacaktır.

Eskiden ziynet alışverişlerinde taksit uygulaması vardı. İnsanlar taksitle altın alıp, bunu hemen satarak acil nakit ihtiyaçlarını karşılıyor ve aydan aya ödüyordu. Artık ziynet eşyalarında taksit işlemi yasaklandı. Ancak çok acil ise tek çekim olarak alıp, satabilirsiniz.

Senetle Eşya Alıp, Satmak

Senetle ve uzun taksitlerle eşya, elektronik satan firmalar mevcuttur. Cep telefonu, TV, bilgisayar gibi hızlı satılabilecek bir ürünü alıp, satabilirsiniz. Tabi bu işlem size uzun vadede zararlı olacaktır. Çünkü alacağınız ürünü hem pahalıya almış olacaksınız, hem de hızlı satılması için piyasa fiyatının altına satacaksınız.

Telefon Operatörlerinden Sözleşmeli Telefon Almak

Telefon operatörleri taksitle telefon satışı yapmaktadır. Ücreti ise telefon faturanıza yansıtırlar. Bu şekilde hızlı bir şekilde telefonu alıp, satarak nakite çevirebilirsiniz. Borcunuzu ise telefon faturanız ile birlikte ödersiniz.

Araç Alım-Satımı Yapmak

Para ihtiyacınız için belli bir süreniz var ise araç alım satımı yaparak paranızı çoğaltabilirsiniz. Tabi ki bu iş için belli bir bilginizin olması ve piyasayı iyi takip etmeniz gerekiyor.

Mal Varlığınızı Satmak

Gerçekten yüksek bir miktar paraya ihtiyacınız varsa ve mal varlığınız varsa (araba,arsa,ev vs.) bunları satışa çıkararak nakite çevirebilirsiniz. Belli bir miktarın altına satarsanız hemen alıcı bulacaklardır.