• AMERIKAN DOLARI
  6,8685
  % 0,09
 • € EURO
  7,8333
  % 0,61
 • £ POUND
  8,6163
  % -0,03
 • ALTIN (TL/GR)
  399,20
  % 0,44
 • ALTIN (ONS)
  1.808,13
  % 0,34
 • BITCOIN
  63312
  % -0,65
 • ETHEREUM
  1650.17
  % -0,85
 • BIST 100
  117.741,10
  % -0,56

Kuveyt Asgari Ücret ve İşçi Ücretleri

Kuveyt Asgari Ücret ve İşçi Ücretleri

Her ülkede olduğu gibi Kuveyt Asgari Ücret mevcuttur ve maaşlar, meslek gruplarına göre değişmektedir. Ancak Kuveyt’te çalışan kişilerin çoğu yabancı ülke vatandaşı olduğu için, çalışanların geldikleri ülke şartları, istedikleri maaşları da değiştirmektedir.

Kuveyt’te Hindistan, Pakistan, Avrupa, Amerika, Türkiye gibi ülkelerin vatandaşları çalışmaktadır. Aynı meslek gruplarında maaşlar göz önüne alındığında Amerika ve Avrupa vatandaşları en yüksek ücretleri almakta olup, Hindistan ve Pakistan gibi ülkelerin vatandaşları ise en düşük ücretleri almaktadır. Türkiye gibi ülkeler ise iki grubun ortasında kalıyor diyebiliriz.

Kuveyt’te Çalışmak ve Yaşam Şartları

Kuveyt, Arabistan yarım adasında yer alan bir Arap ülkesidir. Toprak büyüklüğü yaklaşık olarak Eskişehir kadardır. 4 milyona yakın bir nüfusu olmasına rağmen oldukça büyük bir ekonomiye sahiptir. Dünyadaki en zengin petrol rezervlerine sahip ülkelerinden biridir. Bu nedenle ülkenin en önemli ihracat ürünü petroldür. Kuveyt, Dünya'nın 7. zengin ülkesi olarak görülmektedir.

İlgili İçerik
Kuveyt Asgari Ücret

Kuveyt’te Asgari Ücret Kaç Dinar?

Kuveyt Asgari Ücret 200 Dinardır.

Kuveyt Asgari Ücret 2020 itibariyle bu şekildedir.

200 Dinar ise yaklaşık 650 dolara denk gelmektedir. Ancak Kuveyt gibi yabancıların yoğunlukta çalıştığı ülkelerde, yabancı çalışanın ülkeye gelmesi için bu rakamdan daha yüksek rakamlar teklif edilmektedir. Sahip olduğu petrol rezervleri sayesinde Dünya’nın en zengin 7. ülkesi konumunda olan Kuveyt için bu oldukça kolaydır. Ülke de Amerikalılar ve Avrupalılar beyaz yaka olarak tabire edilen, yönetici sınıfını oluştururlar. Bu yönetici sınıfının maaşları 4 bin dolar ile 10 bin dolar arasında değişmektedir.

Türkler, ülkede her sınıfta görev almaktadır. İlk başlarda sadece mavi yakalı yani işçi sınıfı olarak çalışan Türkler, artık beyaz yakalı yani yönetici grubunda da çalışmaktadırlar.

Kuveyt’te Türklerin Aldığı İşçi Ücretleri

Yukarıda da belirttiğimiz gibi meslek grupları maaşları direkt olarak etkilemektedir. Biz size örnek olması açısından Türklerin en çok faaliyet gösterdiği inşaat, gıda ve sağlık sektörlerinden bahsedeceğiz.

İnşaat İşçisi Maaşı: 1750 Dolar

Elektrikçi Maaşı: 2500 Dolar

Tesisatçı Maaşı: 2500 Dolar

Duvar Ustası Maaşı : 1900 Dolar

Vinç Operatörü Maaşı : 2750 Dolar

Sıva Ustası Maaşı : 2250 Dolar

Lokantada Çalışan İşçi Maaşı: 1500 Dolar

Aşçı Maaşı: 2500 Dolar

Hemşire: 1800 Dolar

SPA Merkezi Masör Maaşı: 2200 Dolar

Güzellik Uzmanı: 2200 Dolar

Kuveyt’te doktor maaşları : 3300 Dolar – 7000 Dolar

Genel olarak düşünüldüğünde ve miktarlara bakıldığında; ülkemizden oldukça yüksek gözükmektedir. Ancak Kuveyt pahalı bir ülkedir. Kazançların yüksek olması, giderlerin de yüksek olması ile dengelenmektedir. Özellikle konaklama ve yemek masraflarınızı düşünmeniz oldukça önemlidir.

Kuveyt İş İlanları

Kuveyt ülkesinde bir çok Türk şirket mevcuttur. Bu şirketler düzenli olarak Türkiye’den işçi ve çalışan alımı yapmaktadırlar. Türk şirketleri genellikle Kuveyt Asgari Ücret ten daha yüksek rakamlar vermektedirler.

Kuveyt’te işçi, şoför, mühendis, mimar, teknisyen gibi pozisyonlarda çalışmak istiyorsanız. Kuveyt’teki Türk Şirketlerine ulaşarak, Kişisel bilgilerinizi (CV’nizi) ileterek iş talebinde bulunabilirsiniz.