• AMERIKAN DOLARI
  6,7361
  % 1,79
 • € EURO
  7,3025
  % 1,17
 • £ POUND
  8,2933
  % 0,42
 • ALTIN (TL/GR)
  351,63
  % 2,43
 • ALTIN (ONS)
  1.623,71
  % 0,71
 • BITCOIN
  45411
  % 1,05
 • ETHEREUM
  951.63
  % 1,49
 • BIST 100
  89.552,61
  % 0,05

Makale Yazarak Ek Kazanç Sağlayın

Makale Yazarak Ek Kazanç Sağlayın

Bugünkü konumuz yazarlık yaparak, yani sitelere belirli başlık dahilinde yazı yazarak nasıl para kazanacağınızı anlatacağız. Bu iş yöntemi daha önce bir çok defa açıklansa da, sizlere bu yöntemle gerçek kazançları ilk defa biz sunacağız.

Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Makale dediğimiz bir konu hakkında yapacağınız araştırma sonucu aklınızda kalan düşüncelerinizi Türkçe imla kurallarına uyarak yazıya aktarmaktır. Örneklerle gidecek olursak, konu başlığımız “Bilgisayar Ne zaman Çıktı” olsun ve bizden bu konu hakkında makale yazmamız istenmiş olsun. Konu başlığımızı aldıktan sonra yapacağımız ilk işlem yine google arama motoru yardımıyla Bilgisayarın ne zaman çıktığını araştırmak ve bu konuda somut bilgilere ulaşmaktır. Burada dikkat etmemiz gereken yazacağımız makalenin diğer sitelerde gördüğümüz içeriklerle aynı olmamasıdır. Yani diğer bir siteden kopyala – yapıştır mantığı ile alınan bir yazının özgünlük değeri olmayacağı için bu sizden makale talep eden kişi tarafından hoş karşılanmayacaktır. Çünkü yazılan makalenin sizin dilinizle mi yoksa bir siteden kopyala yapıştır mantığıyla mı yazıldığı hemen ortaya çıkmaktadır. Bu işte farklı algoritma kullanan yazılımların olduğunu unutmayınız. Bu nedenle ücret karşılığı yazacağınız makale işleri sizin yorumunuz ile yazılmalıdır. Aksi halde alıcı tarafından hiç bir değeri olmaz.

Konu başlığı ile yaptığımız araştırmalar sonucu az çok aklımızda bilgisayarın ilk ne zaman çıktığı ile ilgili bilgi kalmıştır. Bu aşamada araştırma yaptığınız internet sayfalarını da kapatmayınız, çünkü tarih ve isimler makalenizde size yardımcı olacaktır. Buraya kadar geldiyseniz işlem neredeyse tamam sayılır. Şimdi bilgisayarımızdan yeni bir word belgesi açıyoruz makalenin temelini oluşturacak Giriş, Gelişme ve Sonuç kriterlerine uyarak, her kritere geçişte satır başı yaparak yazıyoruz. Yazımızı yazarken yine dikkat etmeniz gereken 2 temel unsur bulunmaktadır. Bunlar;

 • Anahtar Kelime Özelliğini kullanmak
 • Yazının kaç kelime istenildiğini baz alarak yazınızı buna göre şekillendirmektir.

Peki bu unsurlara nasıl dikkat edilir? Öncelikle makale yazarak para kazanma işlerinde alıcı kişi sizinle kelime bazlı anlaşma yapacaktır. Bu genelde 200-300-400 kelime arasında değişmektedir. Tercih edilen ise genelde 300 kelimedir. Yani bu demek oluyor ki yazımızın ana başlığı olan “Bilgisayar Ne zaman Çıktı” hakkında yazacağımız makaleyi 300 kelimede anlatacağız. Bu sizin kişiyle anlaşmanız sonu 300 kelime altında olamaz ama cümle anlatımları kaybolmasın diye de tam 300 kelime de kesilmez makale. 5,10 kelime fazla olabilir ve hatta ekstra olarak ne kadar fazla kelime yazarsanız (abartmamak kaydı ile) bu alıcı tarafından takdir edilmenize ve sürekli çalışmanıza sebep olacaktır. Birinci unsuru açıkladıktan sonra şimdi sıra en önemli unsur olan “Anahtar Kelime” kullanımını yazacağınız makale içinde en 2-3 defa kullanmanızdır. Bunun için en iyi örnek olarak şuan bu okuduğunuz makalenin başlığını ve bu başlıkta yazan “Makale Yazarak Para Kazanın” cümlesinin yazımızda nasıl yer verildiğine bakarak anlayabilirsiniz. Anahtar kelime dediğimiz özellik yazacağımız makale başlığında bulunan cümlenin makale içinde de yer almasıdır. Bu olmazsa yazacağımız makale fazla bir işe yaramayacaktır. Bunun için yazıların belirli yerlerinde başlığa yazdığımız cümleyi yazı gidişatını bozmadan kullanmamız yerinde olacaktır. Belirttiğimiz bu kriterler şuan kafanızı karıştırsa da, aslında 1-2 defa demeniz ile beyninizde oturduğunu görebilirsiniz.

Makale Yazarak Ne Kadar Para Kazanırım?

Makale yazmak için kara verdiyseniz ama bu şekilde ne kadar para kazanacağınızı bilmiyorsanız işte detaylar. İyi bir makale yazarı 100 kelimesine 1,5 TL az fiyat vermez ve 300 kelimelik tek bir yazıdan 4,5 TL yaklaşık 5 Lira para kazanabilir. Günde sadece 2 saatini ayırarak en fazla 4 adet makale yazar ise ayda nedeyse 600 TL bir ek kazanç elde etmiş olur. Bu rakamlar sizi korkutmasın, iyi bir yazar daha da fazlasını kazanıyor çünkü.

Ancak sizler daha yolun başında olduğunuzdan sizin 100 kelime için 1,5 TL ücret istemeniz uygun olmaz. Kendinizi geliştirene kadar biraz daha küçük ücretlere çalışmanız daha uygun olacaktır. Bunun için de 100 kelimesi 0,50 kuruş başlangıç için iyi bir rakamdır. Bu şekilde kendinizi 2 ay geliştirdikten sonra artık sizde profesyonel bir makale uzmanı olabilirsiniz.

Makale Yazma işini Nasıl Bulurum?

Makale yazma işini bir çok siteden bulabileceğiniz gibi bizim ekibimize de dahil olarak, bizden temin edebilirsiniz. Biz ihtiyacı olan kişilerden anlaşma yaparak işi alıyoruz ve ekibimize konu başlıklarını vererek belirtilen sürede teslim etmesini istiyoruz. Yazdığınız makaleleri teslim etmeniz üzerine gerekli son incelmeleri biz yapıyoruz ve yazdığınız makale ücretini hesabınıza havale yada eft yapıyoruz. Sizde ekibimizde yerinizi almak istiyorsanız, aşağıda bulunan başvuru alanından hangi kategoriler de makale yaza bileceğinizi belirterek kaydınızı bırakın. Örnek vermek gerekir ise sağlık kategorisinde makale yazabilirim derseniz size sadece sağlık kategorisinde (Ör. “Vertigo Hastalığı nedir”, “Diyabet hastalığına iyi gelen gıdalar”) gibi yazılar yaza bileceğinizi biliriz.

Bunun dışında bireysel olarak makale yazmak isterseniz ki bu biraz zordur ama yinede yapabilirsiniz. Aşağıdaki sitelerden üyelik açarak kendinize bir konu oluşturursunuz ve buna göre site üzerinde makale ihtiyacı olan kişilerin sizlerle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz. Bu siteler üzerinden yazacağınız makale için ücreti yarı peşin yarısı iş tesliminde olarak anlaşınız. Yoksa alıcı tarafından mağdur edilebilirsiniz.

Makale Hizmeti Vereceğiniz Siteler:

Wmaraci.com/forum

R10.net

webmastersitesi.com

forum.iyinet.com