• AMERIKAN DOLARI
  8,3696
  % 0,98
 • € EURO
  9,7793
  % 0,83
 • £ POUND
  10,8734
  % 1,18
 • ALTIN (TL/GR)
  505,87
  % 1,73
 • ALTIN (ONS)
  1.880,08
  % 0,68
 • BITCOIN
  113049
  % 0,88
 • ETHEREUM
  3206.67
  % -0,70
 • BIST 100
  1.112,37
  % -1,30

Özel Dedektifler Ne İş Yapar?

Özel Dedektifler Ne İş Yapar?

Dedektif kelimesi ingilizce “detective” kelimesinden dilimize geçmiştir. Detective; araştırmak, araştırarak belirlemek, bulmak ve aramak anlamındadır. Dedektif ise suç işleyen şahısları veya şüphelileri araştırmak, soruşturmak ve bu kişilerin yakalanmasını sağlayan kişilerdir.

Daha önce sadece devlette görev alan dedektifler son yıllarda özel olarak da hizmet vermeye başlamışlardır. Özel dedektifler bir sözleşme ve ücretle çalışan alanında profesyonel ve eğitim alıp, uzmanlaşmış tecrübeli kişilerdir.

Özel Dedektifler Ne İş Yapar?

Özel dedektifler, kaçakçılık, cinayet, dolandırıcılık, gasp, adam kaçırma hatta son dönemlerde aldatma, marka sahteciliği, personel takibi, şube takibi gibi olayları araştırarak deliller elde eder ve bu deliller yardımıyla failleri teşhis ederek yakalanmalarını sağlar.

Hatta bazı dedektifler boşanma sonrası olayları da araştırabilmektedir. Boşanma sonrası velayet davalarında delil toplama ve nafakalı boşanmalarda nafakanın arttırılması veya kaldırılması gibi durumları araştırarak kendisini tutan kişiye yardımcı olacak delilleri toplar.

Özel Dedektiflere Nasıl Ulaşılır ve Ücreti Nedir?

Özel dedektifler her şehirde hizmet vermektedirler. Kısa bir araştırma ile bulunduğunuz ildeki dedektiflik bürolarına ulaşabilirsiniz. Örneğin Ankara için Ankara Dedektiflik Büroları, Aydın için Aydın dedektiflik bürosu olarak aratabilirsiniz.

Dedektiflik bürolarından tutulan dedektiflerin sabit bir ücreti bulunmamaktadır. Yapılacak olan işe göre, tehlikeye, zamana göre değişmektedir. İşin hangi şehirde olduğu da fiyatı etkilemektedir. Ankara gibi yoğun şehirlerde dedektiflerin işleri de yoğun olabilmektedir. Bu randevuların dolu olacağı için fiyatında yüksek olacağı anlamına gelebilir. Ancak Aydın gibi biraz daha Aydın dedektiflik fiyatları daha uygun olabilmektedir.