• AMERIKAN DOLARI
  6,7368
  % 1,81
 • € EURO
  7,3003
  % 1,07
 • £ POUND
  8,2747
  % 0,35
 • ALTIN (TL/GR)
  350,19
  % 2,06
 • ALTIN (ONS)
  1.617,37
  % 0,34
 • BITCOIN
  45633
  % 0,96
 • ETHEREUM
  963.06
  % 1,92
 • BIST 100
  89.552,61
  % 0,05

Sermayesiz Yapılabilecek İşler

Sermayesiz Yapılabilecek İşler

Para kazanmak istiyorsunuz, ancak hiç sermayeniz yok mu? İşte Sermayesiz Yapılabilecek İşler

Makale Yazarlığı

İnternetin hızla gündelik kullanımda artması ile birlikte, herkes her türlü bilgiye bilgisayarlardan veya elleri altında bulunan telefonlardan ulaşıyor. Bu ulaşılan internet siteleri ise, bu bilgileri sürekli kendilerine ekliyorlar. Bu bilgileri sitelerin kendi sahipleri veya makale yazarları yazmaktadır.

Makale yazarlığı her ne kadar profesyonel bir meslek gibi gözükse de, eğitim almadan bile yapılabilen bir meslek haline gelmiştir. Tabi ki bu fark hissedilmekte ve fiyatlara yansımaktadır. Genel olarak araştırdığımızda makale yazarlığı yapan bir kişi, yazacağı makalenin her 100 Kelimesi için minimum 1.5 TL kazanmaktadır. Bu fiyat yazan kişinin eğitimine, yazım diline, yazının içeriğine, yazılacak konuya, yazının google’ın isteklerine göre yazılmasına göre değişebilmektedir.

Sosyal Medya Danışmanlığı ve Yönetimi

Herkesin dilinde ve elinde olan sosyal medya, son 5 yılda o kadar popüler oldu ki, bütün şirketler bu mecraya yönelmeye başladı. Çoğu şirket, sosyal medya hesaplarını kendi yönetmektedir. Belli bir seviyenin üzerindeki firmalarda ise sosyal medya ayrı bir kişi veya departman tarafından yönetilmektedir. Bu kişiler genellikle sosyal medya hesaplarının izleyeceği yolu belirleyip, rotaya göre paylaşım ve etkileşimlerle firmaya katkı sağlar. Firmalar bu kişileri yeteneklerine göre maaş vermektedir. Bir fiyat ortalaması yoktur.

Organizasyon Düzenleme

10 yıl önce neredeyse gereksiz olarak görülen organizasyon işi, son dönemlerde oldukça popülerleşmiştir. Parti, düğün, davet veya toplantıları planlayabilir ve oldukça ciddi rakamlar kazanabilirsiniz. İletişim gücünüze ve yaratıcılığınıza güveniyorsanız, organizasyon işini araştırmanızı tavsiye ederiz.

Online Ders Vermek

Bir konuda bir eğitiminiz varsa veya kendinizi geliştirmişseniz Udemy gibi platformlar üzerinden online ders vererek para kazanabilirsiniz.

Tercümanlık Yapmak

Yabancı bir dili iyi seviyede bildiğinizi düşünüyorsanız, yazılı veya sözlü olarak tercümanlık yapabilirsiniz. Yayın evleri, uluslararası şirketler veya turizm şirketleri ile görüşebilirsiniz. Yapılan işe göre en iyi kazandıran mesleklerden bir tanesidir.

Yemek Yapmak

Yemek konusunda kendinize güveniyorsanız ve yeterli vaktiniz mevcut ise yemek yaparak para kazanabilirsiniz. Eğer çevreniz geniş ise ciddi kazanç kazanabilirsiniz.

Müzik Dersi Vermek

Müzikal bir yeteneğiniz mevcutsa veya bir enstrüman bilginiz var ise, bunu öğrenmek isteyen kişilere özel veya toplu dersler verebilirsiniz.